התקשרו:
053-6544321

פינוי קרטון

פינוי קרטוןקרטון הוא לוח העשוי מנייר עבה, המשמש כאריזה במפעלים רבים, בתעשיית החקלאות ואף לאחסון מוצרים בבית. ניתן להשתמש בקרטון גם כחומר בידוד או חומר בסיס התורם לעבודות בניה פשוטות יותר. אחד היתרונות הבולטים של הקרטון הוא בעצם היותו זול ושימושי מאוד מפני שהוא איינו מחייב רמת גימור מדויקת ולכן ניתן לייצר את הקרטון גם מנייר ממוחזר. הקרטון בנוי בצורה חזקה יותר מנייר רגיל, והוא איינו מתכופף בקלות כמו נייר אך משקלו עדיין נמוך יחסית. ניתן למחזר סוגים רבים של קרטונים ביניהם קרטוני קורנפלקס, אריזות מוצרי חשמל ועוד.

מחזור נייר וקרטון הוא סוג המחזור הנפוץ ביותר, כאשר פסולת הקרטון והנייר מהווים כמעט רבע ממשקל סך כל הפסולת ו 30% מנפחה. רוב הקרטונים הממוחזרים מקורם מאריזות מזון, ארגזי קרטון ומוצרי קרטון המגיעים מאזורי תעשייה ומסחר.

צעדים שונים ננקטים על מנת לעודד את מחזור הקרטונים. הרשויות המקומיות מציבות מכלי איסוף ייעודיים לקרטון, ובמפעלים פסולת הקרטון מופרדת משאר הפסולת על מנת להקל על תהליך המחזור. הקרטונים שנאספו מובלים למפעל מיחזור שם הם עוברים תהליך של מיון והפרדה מהפסולת המשולבת עם הקרטון כמו סיכות, חבלים וכו'. לאחר מיון הקרטונים, הם עוברים לשלב הניקוי- שם הם עוברים שטיפה של צבע ע"י כימיקלים שונים. לאחר מכר הקרטונים מועברים לדחיסה ולאחר מכן מועברים למפעלים לייצור נייר.

פינוי קרטון עם חברת נופים-

באתרים בהם קיימים כמויות גדולות של קרטון ניתן למקם עמדות לאיסוף קרטון. חברת נופים מספקת שירותי הצבת דחסנים בגדלים שונים, ומפנה את פסולת הקרטונים שנאספה בדחסנים לאתרים המורשים על מנת למחזר את הקרטונים לשימוש חוזר. שימוש בדחסנים מקטין את נפח האשפה בצורה משמעותית ובכך תורם לייעול העבודה ולחסכון בעלויות הפינוי.
כדאי לבצע מחזור קרטונים באמצעות חברת נופים בע"מ